Семінар з контекстуалізації навчальної програми для фахівців та молоді

12-13 вересня у СОС Дитячому Містечку в Броварах пройшла зустріч учасників та партнерів проекту «Євросоюз для молоді: можливості працевлаштування та стабільність у Вірменії, Білорусі та Україні», що фінансується Європейським Союзом спільно з Австрійською Агенцією Розвитку. Головною метою проекту є розширення перспектив для працевлаштування та розвитку підприємництва серед вразливої молоді та її активної участі на ринку праці в Україні.

Протягом семінару учасники мали нагоду детальніше ознайомитись з проектом, його завданнями та програмою навчання, після чого адаптувати її до національного контексту та особливостей цільової групи проекту.

Перші два модулі – Розвиток життєвих навичок та Працевлаштування – надані нашим міжнародним партнером проекту – Aflatoun International (Нідерланди). Ці навчальні модулі були розроблені в рамках пілотного проекту, успішно реалізованого СОС Дитячі Містечка Нідерланди за фінансування Міністерства закордонних справ Нідерландів. Як результат, досвід інших країн дав можливість реалізувати подібний проект для вразливої молоді в Україні. Завдяки всебічній особистій оцінці у процесі навчання за комплексною тренінговою програмою, молоді люди дізнаються про свої сильні та слабкі сторони, визначать особисті та професійні цілі, покращать навички критичного мислення, управління часом і фінансами, підвищать знання про конкуренцію на ринку праці та підготуються до процесу пошуку роботи, проходження інтерв’ю та стажування.

Для тих бенефіціарів, котрі вирішать розвиватися як підприємці, наш місцевий партнер «Альянс за громадянські права» підготував свою навчальну програму, завдяки якій молоді люди дізнаються, як створювати і розвивати власний бізнес, а кращі бізнес-ідеї отримають початкове фінансування і менторську підтримку для успішного втілення.

Уся навчальна програма є комплексною інтегрованою формою навчання, з активним залученням до неї учасників (learner-centered learning). Для оцінки ефективності програми й адаптації її до національного контексту були проведені вправи в групах та рольові ігри, що дозволили учасникам зустрічі на собі протестувати спірні моменти і ситуації.

Варто зазначити, що у семінарі також взяли участь представники молоді, думка й оцінка яких дозволила побачити проект їхніми очима та отримати розгорнутий зворотний зв’язок.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*